- Beskrivning
-
Beskrivning
Lady Bi från Fun Factory är en riktig dam. Fin och elegant ser den ut. Lady Bi är ett nummer större än Miss Bi så den kan stimulera dig lite djupare, men annars har de samma goda egenskaper.
• Ergonomiskt grepp
• Intuitiv betjäning
• Reselås
• Kan användas analt
• Två kraftiga motorer
• Sex rytmer och sex intensiteter
• Laddningsbar
• Ljusindikator för laddning
• Vattentät
Dubbel på mer än ett sätt
Lady Bi är en dubbelvibrator i betydelsen att det, som du kan se, är en rabbitvibrator och kan stimulera dig både på klitoris och i vagina samtidigt.Men det är också en dubbelvibrator för att den har två, av varandra oberoende motorer. En nederst i skaftet och en i klitorisdelen. Det, att du kan använda dem oberoende av varandra, gör att du får ett oerhört stort antal möjligheter för olika vibrationer eftersom du kan kombinera kors och tvärs.
Betjäningspanel nära till hands
Och det är lätt att byta mellan de många vibrationsmöjligheterna. För Lady Bi har ett ergonomiskt grepp – närmast en stor ring – där det finns god plats för ett finger, och framtill på greppet sitter betjäningspanelen med blott tre knappar. När du håller om Lady Bi är det lätt att trycka på knapparna med din tumme och på så sätt välja hur Lady Bi ska vibrera.Ljuset indikerar om Lady Bi ska ha ström
Det är också knapparna som fungerar som ljusindikator för om Lady Bi håller på att vara utan ström och ska laddas. Du laddar den med hjälp av Fun Factorys click’n’charge-usb-laddare som naturligtvis medföljer. Det tar 6-8 timmar att ladda den helt.Ta Lady Bi med på resan
Det gör också att om du tar vibratorn med på semester behöver du inte tänka på stickstandarder eller inköp av batterier. Det är bara på med laddaren och därefter in i usb-porten på din dator.Lady Bi har reselås. Det säkrar att den inte oavsiktligt tänds när den ligger i kappsäcken eller väskan. Det kan nämligen fort ge pinsamma upplevelser.
Du kan också ta vibratorn med i poolen – om den är privat så du inte stör andra – för Lady Bi är vattentät. Därför är det också lätt att rengöra den efter bruk. Bara lite vatten och tvål och en rengöringsspray att desinficera med.
Vibrator av silikon
Lady Bi är framställd av ftalatfri silikon. Det gör den mjuk och behaglig mot dina känsliga områden. Vill du använda glidkräm med den, ska du välja en bra vattenbaserad glidkräm.När storleken ändå betyder någo, så har Lady Bi från Fun Factory de extra centimetrarna.
- Översikt
- Detaljer
- Recensioner
- Beskrivning
- Översikt
- Detaljer
- Recensioner
Lady Bi från Fun Factory är en riktig dam. Fin och elegant ser den ut. Lady Bi är ett nummer större än Miss Bi så den kan stimulera dig lite djupare, men annars har de samma goda egenskaper.
• Ergonomiskt grepp
• Intuitiv betjäning
• Reselås
• Kan användas analt
• Två kraftiga motorer
• Sex rytmer och sex intensiteter
• Laddningsbar
• Ljusindikator för laddning
• Vattentät
Dubbel på mer än ett sätt
Lady Bi är en dubbelvibrator i betydelsen att det, som du kan se, är en rabbitvibrator och kan stimulera dig både på klitoris och i vagina samtidigt.
Men det är också en dubbelvibrator för att den har två, av varandra oberoende motorer. En nederst i skaftet och en i klitorisdelen. Det, att du kan använda dem oberoende av varandra, gör att du får ett oerhört stort antal möjligheter för olika vibrationer eftersom du kan kombinera kors och tvärs.
Betjäningspanel nära till hands
Och det är lätt att byta mellan de många vibrationsmöjligheterna. För Lady Bi har ett ergonomiskt grepp – närmast en stor ring – där det finns god plats för ett finger, och framtill på greppet sitter betjäningspanelen med blott tre knappar. När du håller om Lady Bi är det lätt att trycka på knapparna med din tumme och på så sätt välja hur Lady Bi ska vibrera.
Ljuset indikerar om Lady Bi ska ha ström
Det är också knapparna som fungerar som ljusindikator för om Lady Bi håller på att vara utan ström och ska laddas. Du laddar den med hjälp av Fun Factorys click’n’charge-usb-laddare som naturligtvis medföljer. Det tar 6-8 timmar att ladda den helt.
Ta Lady Bi med på resan
Det gör också att om du tar vibratorn med på semester behöver du inte tänka på stickstandarder eller inköp av batterier. Det är bara på med laddaren och därefter in i usb-porten på din dator.
Lady Bi har reselås. Det säkrar att den inte oavsiktligt tänds när den ligger i kappsäcken eller väskan. Det kan nämligen fort ge pinsamma upplevelser.
Du kan också ta vibratorn med i poolen – om den är privat så du inte stör andra – för Lady Bi är vattentät. Därför är det också lätt att rengöra den efter bruk. Bara lite vatten och tvål och en rengöringsspray att desinficera med.
Vibrator av silikon
Lady Bi är framställd av ftalatfri silikon. Det gör den mjuk och behaglig mot dina känsliga områden. Vill du använda glidkräm med den, ska du välja en bra vattenbaserad glidkräm.
När storleken ändå betyder någo, så har Lady Bi från Fun Factory de extra centimetrarna.
